اخبار وکالت

یک سایت سیستم وبلاگدهی تاپس بلاگ – ساخت وبلاگ رایگان دیگر

گت بلاگز دسته‌بندی نشده قابل توجه کارآموزان وکالت

داتیکان: دبیر کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری مرکز با بیان اینکه کارآموزان وکالت دیگر کارهای تحقیقاتی در دوره کارآموزی انجام نمی دهند، گفت: حضور در ادارات معاضدت برای کارآموزان وکالت اجباری شد.

به گزارش داتیکان به نقل از ایرنا، حسین عسکری راد از تغییر برخی رویه‌ها در دوره کارآموزی وکالت خبر داد و افزود: از آنجا که بیشتر تحقیقات کارآموزان وکالت، کار خودشان نیست و از تحقیقات انجام شده دیگران برمی‌دارند و اصالت ندارد، لذا درخواست حذف تحقیق در دوره کارآموزی وکالت را داشتیم که با این امر موافقت شد و مقرر گردید کارآموزان به جای آن، ضمن آوردن آرای قضایی، ترجمه و سخنرانی نیز داشته باشند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: بیشتر کارآموزان بعد از گذراندن دوره وکالت و سوگند خوردن، پرونده چندانی در اختیار ندارند، برای همین حضور کارآموزان در ادارات معاضدت قضایی الزامی شد و آنان از نزدیک با مردم، پرونده‌ها، دعواها و مشکلات آنان قرار گرفته و با دعوای واقعی آشنا می شوند.
دبیر کمیسیون کارآموزی وکالت ادامه داد: حضور در ادارات معاضدت قضایی فرصتی برای این کارآموزان فراهم می کند تا در کنار وکلای دادگستری، نسبت به شیوه بررسی اسناد و مدارک و نحوه پاسخگویی توجیه شوند.
وی با تاکید بر اشراف به کار با رایانه برای کارآموزان وکالت اظهار داشت: داشتن دانش رایانه ای برای کارآموزان الزامی است و صرف داشتن مدرک رایانه ای از یک مرکز فنی و حرفه ای قابل قبول نیست و این افراد ممیزی می شوند.
وی از وکلا خواست تا با رعایت اصول حرفه ای وکالت، بر استقلال وکلا هم تاکید داشته باشند و در این مورد گفت: استقلال کانون وکلا حق فردی و شخصی نیست بلکه حق شهروندیٰ ملی و عمومی است چون وکیل با استقلال بهتر می تواند حق شهروندی موکلش را احیا کند و به دفاع از حق او بپردازد.
عسکری راد، با توصیه به همکاران وکیل به نگرفتن حق مشاوره، تصریح کرد: نگرفتن حق مشاوره برای وکیل سرمایه است و ارباب رجوعی که برای گرفتن مشاوره یک بار به وکیل مراجعه می کند با انجام مشاوره رایگان ترغیب می شود تا وکالت پرونده خود را به دست همین وکیل بسپرد. اما در عین حال وکلا را به انجام کار وکالت رایگان اصلا توصیه نمی کنم.

 www.datikan.com

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده :